Noriu keliauti!

Aš noriu keliauti. Nuo ko pradėti?

Jeigu nusprendei, taip ir padaryk. Atidėliodamas neteksi ryžto ir galbūt taip niekad ir neįvykdysi to, ką esi suplanavęs. Su kelionėmis yra panašiai – jei užsimanei keliauti, pamatei patrauklų pasiūlymą ar pigių bilietų, pasiryžk ir padaryk, t.y. nusipirk bilietą. Gali neabejoti, jog tikrai įdėjęs truputėlį pastangų, susiplanuosi nepamirštamą kelionę ir parsiveši puikių kelionės įspūdžių.

 

Taigi nuo ko pradėti? Visų pirma, jeigu turi galimybę, susirask bendraminčių. Gal tavo draugai taip pat nori keliauti, bet nedrįsta, tingi, bijo? Pranešk jiems, kad radai bilietus į Berlyną už neįtikėtinai gerą kainą, ir pasiūlyk keliauti kartu! Žmonės iš esmės yra atsargūs ir vangiai imasi naujų veiklų. Bet jeigu tu imsiesi iniciatyvos ir patieksi jiems kelionę vos ne ant lėkštutės, jie vargiai galės atsisakyti. Bet! Išduosiu paslaptį – jeigu tavo draugas nenori keliauti, tai ir ant lėkštutės padėta kelionė nepadės. Tačiau, jeigu jis tik ir laukia nedidelio postūmio iš šalies – stogą jam nuraus net ir pati paprasčiausia tavo kelionės idėja. O su kompanija leistis į kelionę – visada smagiau!

 

Antra, nepamiršk, kad kelionės reikalauja finansinių išlaidų, tad būk protingas ir atsakingai įvertink savo galimybes. Juk nenori išleisti visų pinigų svajonių kelionei į Kanarus, o paskui miegoti gatvėje. Kita vertus, tu juk turi galvą ant pečių, tad jeigu ką – būk drąsus, pasitikėk savimi ir nebijok paprašyti žmonių pagalbos. Nustebsi, kokie iš tikrųjų geranoriški yra žmonės. Vis dėlto, nepamiršk – pinigai kelionei būtini ir nestatyk savęs į per sunkią situaciją, iš kurios jau nesugebėtum išbristi.

 

Trečia, pasidaryk nedidelę kelionės analizę prieš išvykdamas arba jau atvykęs. Įvertink, susiplanuok, išanalizuok, kur norėtum keliauti ir ką pamatyti. Juk net ir Paryžius ar Madridas gali būti tik beprasmės daugiabučių virtinės, jeigu nežinai, kur eiti. Pamenu, prieš aplankydamas Londoną, žinojau Big Beną, Bekingemo rūmus, na, dar Vestminsterio koplyčią ir keletą kitų pastatų, tačiau nieko daugiau. O Londonas juk milžiniškas miestas, turintis, ką pasiūlyti, net išrankiausiam keliautojui! Su vietinių lietuvių rekomendacijomis, interneto informacija ir žemėlapiu aš atradau daugybę įspūdingų vietelių, kurie mano kelionę pavertė tiesiog nepakartojamą ir kurią prisiminsiu visą gyvenimą!

 

Ketvirta – apie tai dažnai nekalbama, bet turi turėti neblogas anglų arba bent jau tos šalies, į kurią vyksti, kalbos žinias. Neapsunkink sau gyvenimo, trenkdamasis į Afriką, jeigu temoki lietuviškai. Aišku, aš pritariu, kad esant dideliems norams, jokie barjerai – ne kliūtis, tačiau turi suprasti, kad nemokėdamas užsienio kalbos tu pastatysi save į tikrai sudėtingą situaciją. Būna, kad nė anglų kalba nepadeda, o jei dar pasiklydai kažkur kaime? Būk protingas ir įvertink savo jėgas.

 

Penkta, paklausk savęs, ar tikrai nori keliauti. Gal to nori tik dėl to, kad „visi taip daro“? Tokiu atveju, tai nėra gera priežastis ryžtis kelionei. Tu pavargsi, tavęs niekas nedžiugins, o grįši susierzinęs. Meilė kelionėms gimsta širdyje iš didelio noro pažinti. Ar toks yra tavo noras? Jei taip, tuomet pirmyn!

 

Jeigu ieškai įkvėpimo, maciau.lt rasi daugybę kitų keliautojų atsiliepimų ir pradėk planuoti savo kelionę jau dabar!

Mums visada galite parašyti:

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

arba sekite mus:

     facebookicon