8 Manto įspūdžiai iš egzotiškojo Bankoko
➥
-
1
-
Niekada neapleisk savo svajonės, kad ir kokia ji keista ar neįmanoma būtų. Tai sau vis primindavom galvodami, kaip vieną dieną palikę visus rūpesčius, darganas dienas Lietuvoje, leisimės į nerūpestingą kelionę. Tokie jau mes esam: nutrūktgalviai, pašėlę, gyvenantys šia diena. Juk gyvename tik kartą, tad, kodėl turime save varžyti, dirbti nemėgstamą darbą nuo 8 ryto iki 5 vakaro, parėjus namo bambėti apie tai kokia baisi ekonomika Lietuvoje ir t.t. Gyvename sau, tad džiaukimės ir išnaudokime kiekvieną mums suteiktą progą.
2
-
Bankoko orouoste tvarkantis vizą „on arrival“, ją galima gauti dviem būdais: galim stovėti 100 žmonių eilėje ir laukti gan ilgai, nes užrašas “1 person-1 minute” leidžia suprasti, kad greitai nepraeisi. Arba galima sumokėti už vizą truputį daugiau, bet kaip koks ponas vizą gauti geičiau. Laukti nenorėjom, nes smegenys reikalavo poilsio. Sumokam truputį daugiau už vizą nei ji įprastai kainuoja. Galima sakyti čia toks “legalus” kyšininkavimo būdas. Ant čekio vis dėlto kaina įprasta parašyta. Bet nori greičiau - moki daugiau.
3
-
Nenustebkite susidūrę su talandietiškais taksi ypatumais. Kiek paklaidžioje, sėdam į pirmą rastą taksi automobilį ir nusiteikiam kelionei. Skaitliukas įjungtas, tad labai nesijaudinam, kad teks permokėti daugiau. Aišku, veža mus vairuotojas ratais, kvadratais, kažką linksmai murmėdamas savo “broken english”, o mes tik linksim galvas ir vėl snūduriuojam. Apie vairavimo ypatumus Tailande reiktų atskirą knygą parašyti. Nelabai suprantam, ar čia mūsų vairuotojas prieš eismą važiuoja ar visi kiti priešais atvažiuojantys. Kaip supratau jis nuo pat ptadžių net nežinojo, kur mus vežti, nes privežė prie kažkokio viešbučio, kuris dar tik statomas, ir išdidžiai pareiškė, kad va, atvežiau, jūsų “new hotel”. Supratęs, kad visdėlto tai ne ta vieta, kur turėjo mus atvežti, skambina kažkam ir aiškinasi, kur yra tas mūsų viešbutis. Po kiek laiko nuveža, kur reikia. Na, ir finalinis momentas – klausimas, kiek reikės mokėt? Mūsų nenuostabai kažkodėl kaina didesnė nei skaitliukas rodo. Bandom aiškintis, kame reikalas, bet „broken english“ mums sunkiai įkandama. Kiek supratom tai kelių mokesčiai dar prisidėjo. Ech, ką jau padarysi, gi mato balti kaip sūriai esam, tai ko gi neapsukus apie pirštą.
4
-
Maisto gatvėse pilna. Iškart mūsų akis patraukia išsvajotieji ananasai, kurių skonio nepamiršom nuo 2008-ųjų metų, kai pirmą kartą čia lankėmės. Tokių Lietuvoje gyvenime nerasi: prisirpę, varvančios sultys ir kainuoja tik 1 litą, kaip ir visi vaisiai. Pasimaitinam ryžiais ir keptais skanėstais ant griliaus, gaila, kad ne mūsų skrandžiam jų degantys padažiukai, tad maistas kiek prėskokas. Bet šiaip viskas labai skanu.
5
-
Su viešbučiais būkite budrūs. Prabangos nereikia mums, bet interneto puslapyje esančios nuotraukos toli gražu neatitinka tikrovės. Ir nesvarbu, kad sienos nubyrėjusios, svarbu, plazminis televizorius kabo ant tos nubyrėjusios sienos.
6
-
MBK yra vienas iš didžiausių prekybos centrų Bankoke. Keista, tačiau užrašius ant lapelio centro pavadinimą, niekas tokio nežinojo. Čia tas pats, kas Klaipėdoje paklaustum klaipėdiečių, kur Akropolis, ir jie nežinotų.
7
-
Tuktukam mokėkite ne daugiau kaip 100 batų už nuvežimą. Pas juos telpa maximum 3-4 žmonės tai kažkur po 25-30batus nuo žmogaus. Patarimas: stenkitės kuo ankščiau susikooperuoti traukinyje su turistų grupele, kad būtumėte 4 žmonės, nes taip pigiau nusigauti iš pasienio iki sekančio miesto.
8
-
Jeigu pasirinkote kelionę traukiniu, būkite tikri, kad alkani neliksit – bobutės ir diedukai, ir šiaip jauni vaikinukai nešioja maistą, gėrimus kas porą minučių iš vieno traukinio galo į kitą, vis šukaliodami ir neleisdami ramiai nusnaust.
9
-
Visą pasakojimą galite rasti čia.