5 dalykai, kuriuos privaloma nuveikti Porto mieste, Portugalijoje

Išties galėčiau papasakoti daug gražių dalykų apie Portą. Tai vienas iš nusotabiausių miestų ne tik Portugalijoje, bet ir apskritai Europoje. Jau pirma pažintis su miestu dažniausiai baigiasi meile visam gyvenimui ir fantastiškais įspūdžiais visam gyvenimui. Ar pasiruošę gražiausiems kelionių įspūdžiams savo gyvenime?

 1. Aplankykite Porto senamiestį.
Centrinė miesto dalis turi viską, ko gali reikėti tobulam senamiesčiui: plačią, tingiai tekančią upę, jaukią krantinę, klaidžias gatveles, senovinę architektūrą, visus metus žaliuojančius parkus bei juose kortomis žaidžiančius senukus bei dar dar daugiau.

1

2. Išbandykite banglentes Matosinhos paplūdimyje.
Matosinhos paplūdimys turi tiek daug smėlio, kad užteks visiems, o šalia įsikūrę banglenčių nuomos punktai gali pasiūlyti visas paslaugas ir reikmenis tiek pradedančiajam, tiek profesionalui. Pagauti bangą – iššūkis nemenkas. Iš pradžių tai gali atrodyti beveik neįmanoma. Pradedančiajam stinga judesių koordinacijos, gebėjimo greitai susiorientuoti, o bangos gena viena kitą ir neleidžia atsikvėpti. Tačiau taip būna tik iš pradžių. Kiek pasitreniravus, pirmąją bangą galima pagauti jau pirmos pamokėlės metu. O kad žinotumėt, koks tai neapsakomas malonumas!  

2

3. Pajuskite naktinio gyvenimo ritmą.
Porte žmonės gyvena kitu ritmu. 21-22 valandą vakaro dar tik ruošiamasi, 23-24 valandą valgoma vėlyva vakarienė, 01-02 valandą geriamas vynas ir kalbamasi apie dideles ir mažas laimes. Jei 3 valandą nakties kitose valstybėse jau būtų padorus laikas eiti namo, tokiu laiku Porte pramogos tik įsisiūbuoja. Mieste gausu įvairių naktinių klubų įvairiausiems skoniams. Yra ir prabangių, ir solidžiai klasiškų, ir tipiškai portugališkų, ir studento kišenei. Tiesiog atsiduokite nakties šėlsmui!

3

4. Kuo daugiau vaikščiokite.
Visada sakiau ir sakysiu, kad miestą įmanoma pažinti tik pėsčiomis. Nors Porte yra puikiai išvystyta transporto sistema, duokite valią kojoms. Tegul jos neša jus į Ribeirą, prie Piolho, link Luiso Pirmojo tilto. Nuo centro nueiti iki Matosinhos paplūdimio užstruksite maždaug dvi valandas. Taip, šiek tik nuvargsite, bet vaizdai pakeliui, einant palei upę, atpirks bet kokį prakaitą. Nepamirškite užsukti į prabangųjį Foz kvartalą, kurį pamėgę pasiturintys portugalai. Ten labai gražu.

4

5. Susidraugaukite su portugalu.
Portugalai labai šilti, draugiški ir energingi žmonės. Neabejokite – pažinę nors vieną karštos širdies ir taurios sielos portugalą, įsigysite draugą visam gyvenimui.

5

Mums visada galite parašyti:

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

arba sekite mus:

     facebookicon